Get Adobe Flash player
Warsztat Liderów Produkcjikonf4 25 kwietnia -Warsztat Liderów Produkcji – Wrocław

 1. Planowanie produkcji w systemie Kanban.
 2. Sposoby planowania procesu wytwórczego dzięki wykorzystaniu m.in. takich narzędzi, jak Hejunka, bęben, czy bufor.
 3. MRP II, czyli skuteczne zarządzanie potrzebami materiałowymi w celu optymalizacji posiadanych mocy produkcyjnych oraz gromadzonych zapasów
 4. Pokój wojny Obeya usprawniający oraz organizujący realizowane w organizacji projekty, poprzez znoszenie barier pomiędzy poszczególnymi działami i komórkami firmy – Janusz Pieklik
 5. Wsparcie procesu planowania systemami IT – Janusz Pieklik

Organizator: Logistyka Produkcji

Strona konferencji: kliknij tutaj

Forum Praktyków Logistykikonf8 9-10 maja Forum Praktyków Logistyki – Bronisławów Hotel Magellan. Najważniejsza konferencja roku.

 • Legendy o kombinacjach chudych, zwinnych i zielonych zasadach w łańcuchu dostaw.
  Dlaczego tak niewielu potrafi budować organizacje Lean oraz agile.

  Janusz Pieklik, Dyrektor, Business Global Consulting
 • Łańcuchy dostaw – zarządzanie globalne, wykonawstwo lokalne.
  Profesor Wojciech Paprocki, Katedra Transportu SGH
 • Tradycyjnie nudne, nic nie wnoszące, kompletnie nie o logistyce, najdłuższe wystąpienie FPL. Profesor Piotr Płoszajski, Kierownik Katedry Teorii Zarządzania SGH

Organizatorzy EuroLogistics & Quantum Software S.A.

Strona konferencji – kliknij tutaj

konf6 16 maja – ERP – skuteczne zarządzanie zasobami firmy - Warszawa Millenium Plaza Golden Floor. Organizator Pure Conferences. Sponsor konferencji: Unit4TETA
Strona konferencji: kliknij tutaj

Do napisania tego postu zainspirowało mnie wystąpienie wiceprezesa Quantum Software p. Marka Jędry na VI Forum Praktyków Logistyki. Jego wystąpienie było zatytułowane “Jeśli wciąż wykonuje się to samo, trudno jest oczekiwać innych efektów”. To kwintesencja tego o czym mówię od 10 lat. … czytaj dalej …
Read the rest of this entry »

Serdecznie zapraszam na relację z VI FPL które odbyło się w Centrum Konferencyjnym Magellan. W konferencji uczestniczyli m.in. prof. Płoszajski, prof. Paprocki z SGH, prof. Andrzej Pawlak z Uniwersytetu Lawrence Technological w Southfield w Stanach Zjednoczonych oraz Janusz Pieklik Business Global Consulting Polska.Kliknij tutaj …
Drogi internauto, miło mi poinformować Cię iż w otwierającym pierwszym numerze magazynu Logistyka Produkcji podzieliłem się z Państwem wiedzą na temat zarządzania produkcją, Teorii Ograniczeń Eliyahu Goldratta i systemów klasy ERP.

Zapraszamy do lektury na LOG24.PL. Dwa inspirujące artykuły, dwa palące tematy i przykłady poparte liczbami.  http://log24.pl/egazety/logistyka-produkcji/logistyka-produkcji

Już wkrótce zgodnie z Państwa życzeniem ciąg dalszy nastąpi.

Janusz Pieklik

Dlaczego Teoria Ograniczeń powinna być punktem obowiązkowym każdego menadżera, szefa produkcji, dyrektora finansowego, prezesa. Przekonaj się sam, to nic nie kosztuje. Daj mi jedną minutę i 17 sekund, a pokażę Ci krok po kroku, że od lat podejmujesz błędne decyzję, a ekonomia wprowadza Cie w błąd. Jeżeli masz wystarczająco dużo odwagi serdecznie zapraszam na film. Konkrety do bólu poparte przykładem liczbowym. Już wkrótce pierwsze w kraju szkolenie z Teorii Ograniczeń na platformie elearningowej.
Janusz Pieklik
Pod koniec lat 80 ubiegłego wieku, światowi producenci zauważyli, że w produkcji Toyoty jest coś szczególnego. Coś co absolutnie wyróżnia ją na tle konkurencji. Proces od zaprojektowania do sprzedaży był dużo krótszy, jakość  i towarzysząca temu bezawaryjność bezkonkurencyjna, koszty produkcji niższe, terminowość niemal perfekcyjna. Nie to jest jednak przedmiotem tego artykułu. Porozmawiajmy o zagrożenia z jakimi możesz się spotkać przy wdrażaniu Systemu Produkcyjnego Toyoty (Lean Manufacturing). Na deser zostawiamy Lean Thinking i co nieco na temat praktycznego podejścia do rozwiązywania problemów, czyli metodzie 5 Why.
Zapraszamy na film.
26 maja będę miał zaszczyt podzielić się z Państwem wiedzą na temat:

 • Lean Thinking we współczesnym przedsiębiorstwie
 • Why 5 WHY – doskonalenie współpracy między organizacjami
 • Zagrożenia płynące z koncepcji Lean Manufacturing

Serdecznie zapraszam do Centrum Konferencyjnego MAGELLAN
w Bronisławowie.

Organizatorem konferencji jest Eurologistics. Więcej szczegółów na stronie http://www.eurologistics.pl/konferencja-33-VI_Forum_Praktykow_Logistyki_2011.html .

24 lutego 2011 roku odbyła się w Poznaniu konferencja dotycząca logistyki produkcji. Zaprezentowałem tam materiał dotyczący złych doradców każdego szefa produkcji. Od standardów takich jak APICS poprzez systemy ERP, a skończywszy na konkretnych przykładach jak ekonomia potrafi wprowadzać nas w błąd. Wszystko co przekłada się na mniejsza produktywność, nie optymalność procesów, złe doradztwo w podejmowaniu decyzji i utracone zyski firmy.

Read the rest of this entry »

Rok 2011 zaczynamy mocnym akcentem. Zapraszamy do przeczytania obszernego raportu dotyczącego porównania tytanów ERP. SAP i Oracle. Kawa na ławę – pojedynek na funkcjonalności, czasy trwania wdrożenia, przekroczone budżety, satysfakcję klientów. Raport jest bezpłatny. Nie zwlekaj kliknij tutaj.
Nakładem 60 numeru Eurologistics wyszedł nasz artykuł na temat Teorii Ograniczeń na produkcji – Ekonomia się myli. Fakty, liczby, konkretne przykłady na trzygniazdowej produkcji. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy na strony Eurologistics lub do Empika. Wszystko znajdziesz w dziale Logistyka Produkcji w numerze wrzesień-październik 2010. Czekamy na Twoje komentarze.

Effort went Eurologistics magazine article on the Theory of Constraints in production – Economy is wrong for many years. Facts, figures and concrete examples of three work center production. Interested parties are welcome to Eurologistics or Empik Shops. Everything you find in the department of Production Logistics in the issue in September-October 2010. We welcome your comments.

Organizacja NoSQL uważa, że relacyjne bazy danych takie jak Oracle, MSSQL czy MySQL są wolne i bardzo drogie. Wg John’a Travisa z firmy Springsource relacyjne bazy danych zmuszają użytkowników do dopasowywania danych do struktury systemu zarządzania. Dlatego on i jego współpracownicy od jakiegoś czasu są zaangażowani w tworzenie własnych, open-source’owych systemów składowania danych.Takie rozwiązanie już działa i jest wykorzystywane przez Facebooka …

Read the rest of this entry »

Jakie są podstawowe ryzyka przy wdrożeniu systemu klasy ERP. Czy niska cena równa się dużemu ryzyku wdrożeniowemu.  Czy wdrożenie systemu z górnej półki oznacza minimalizację tego ryzyka. Jaki poziom ceny jest optymalny. Jak powinien być zdefiniowany zakres wdrożenia aby nie ucierpiał budżet i Go Live.Jak zapewnić wysoką jakość wdrożenia. Jak zagwarantować sobie udział dobrych konsultantów w projekcie, co niekoniecznie oznacza konsultantów z dużym doświadczeniem. Czy jeżeli zamawiający skupia się na cenie oznacza to akt desperacji, a wdrożenie u takiego klienta nic dobrego nie wróży.

Read the rest of this entry »

Nakładem Eurologistics ukazał się mój artykuł na temat 10 sukcesów i 10 porażek podczas wdrażania ERP na produkcji. Zapraszamy Zarządzanie Łańcuchem Dostaw – Supply Chain Magazine “Eurologistics” sierpiń -wrzesień numeru 4/2010, strona 34-36. http://www.eurologistics.pl.

Jak wypada krajowy* system IMPULS BPSC na tle rozwiązań światowego giganta niemieckiej firmy SAP. SAP obecny na wszystkich kontynentach, IMPULS w Polsce. Na rzecz SAP pracuje kilkadziesiąt tysięcy ludzi, w BPSC kilkaset. SAP notowany jest na Wall Street, ma około 103.000 klientów w 120 krajach. Pieniądze na rozwój (R&D) przekraczają wielokrotnie przychód BPSC. Czy szczere chęci są w stanie konkurować z firmą która niczym walec drogowy rozgniata firmy konkurencyjne na całym świecie. Kliknij tutaj.
Firma QAD do nie dawna znana z flagowego produktu o nazwie MFG/PRO, obecnie po zmianie nazwy promuje swoje produkty pod nazwą QAD Enterprise Applications 2008/2009 i 2010.  QAD dostarcza od ponad 20 lat na naszym rynku rozwiązania ERP z za wielkiej wody dostępne w 90 krajach przez ponad 5500 klientów. IFS szwedzka spółka działająca w 50 krajach mająca 2000 klientów na świecie. Jedyny z liczących się w naszym kraju dostawców ERP ze Szwecji która nie została przejęta przez firmy z USA (Intentia Movex -> Lawson, Scala -> Epicor).

Jak obie te firmy wypadają na tle przydatności rozwiązań oferowanych na naszym rynku. Kliknij tutaj.

Porównanie dwóch gigantów Microsoft i Oracle, rozwiązań Billa Gates’a i Larry’ego Ellisona. Microsoft ze swoim największym flagowym okrętem Dynamics AX (dawna nazwa AXAPTA) oraz Oracle z E-Business Suite. Oracle to rozwiązania z USA. Microsoft to przejęte rozwiązania od duńskiej firmy NavisionDamgaard.

Kliknij tutaj

Najciekawszy artykuł dotyczący systemów klasy ERP i zderzenia klasycznego rachunku kosztów standardowych z Teorią Ograniczeń Ely Goldratt’a. Włącz ciekawość – kliknij tutaj, ale zastanów się bo Twoja wiedza legnie w gruzach.

Czy można skrócić proces wdrożenia SAP z kliku czy kilkunastu miesięcy do dosłownie jednego. A może dostawcy ERP zwariowali. Dlaczego takie propozycje pojawiają się w okresie kryzysu. Więcej za mniej, czy dużo, dużo mniej za mniej. Przetłumaczmy z polskiego na nasze co pisze drobnym druczkiem.

Read the rest of this entry »

„Szkolenia dla tych wszystkich którzy muszą podejmować decyzję w sprawie zakupu systemów informatycznych, nie mają czasu i siły słuchać informatyków”

Jeżeli przymierzasz się do wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego to zapewne zaciekawi Cię oferta szkoleniowa Business Global Consulting Polska Sp. z o.o. 

Tylko jedno kliknięcie dzieli Cię od szczegółów

Read the rest of this entry »

„ERP Akademia” newsletter

Pierwszy profesjonalny newsletter o systemach informatycznych klasy:
- MRPII / ERP / ERPII
- WMS
- CRM / PRM / SRM
ERP Akademia to unikalna, praktyczna wiedza o:
- ToC (zarządzaniu ograniczeniami)
- Lean Manufacturing
- rachunku kosztów działań (ABC / TDABC)
- optymalizacji procesów biznesowych
Wstąp do elitarnego klubu pasjonatów systemów informatycznych, praktyków zarządzania projektami, miłośników optymalizacji procesów i tych wszystkich którzy żyją innowacjami.

Kliknij tutaj, aby zaprenumerować ERP Akademię

„Audyt wdrożenia oprogramowania klasy ERPII / WMS / CRM”
Koszt audytu - do negocjacji

audyt wdrożenia

Tylko nieliczne wdrożenia kończą się w zaplanowanym terminie, budżecie i zakresie. Często operacje są czasochłonne, realizowane procesy nieoptymalne, trzeba zatrudniać dodatkowych ludzi. Dlatego czasami wdrożenie trzeba zweryfikować, poddać ponownej analizie aby porażkę zamienić w sukces.

 

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej

Soclal Network
ERP World twitter ERP World ERP World goldenline youtube wprdpress ERP World ERP World ERP World
Oferta szkoleń zamkniętych
1. Porównanie ERP'ów - HIT
2. Biznesowe i prawne aspekty umów o wdrożenie ERP
3. Mapowanie Strumienia Wartości
4. Wprowadzenie do lean manufacturing & green lean - nowość
5. Wprowadzenie do Teorii Ograniczeń

Więcej informacji
Newsletter “ERP Akademia’
Zaprenumeruj
darmowy newsletter
Tylko tak otrzymasz wiele darmowych
materialow szkoleniowych
i edukacyjnych w formie e-book'ow oraz plików audio lub video.
Imię: *
Email: *
Nie ma otwartych aukcji
Sorry, sprzedalismy wszystko!
Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
pagepeel by webpicasso.de