Get Adobe Flash player

Myślę, że wielu z nas ma czasami takie dni, kiedy wieczorem może spokojnie usiąść w fotelu, na chwilę zamknąć oczy i zastanowić się jak to będzie za kilka lat. Trzeba tylko w wyobraźni uruchomić taki prywatny wehikuł czasu. Zobaczyć to wszystko w przyśpieszonym tempie i zatrzymać się dokładnie 22 lata później. Nastawiamy więc na podświetlanej desce rozdzielczej naszego wehikułu magiczną datę 2020. Odliczamy 3, 2, 1, 0  i naciskamy zielony przycisk START. Wehikuł wpada w wibracje. Na wyświetlaczu szybko przelatują

  liczby 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 STOP. Nastała cisza.

To co napewno będzie najbardziej uderzające w roku 2030 to fakt, że komputery dalej najlepiej pracują kiedy są podłączone do prądu.  Na rynku MRP / ERP zmieni się … oj, zmieni. W końcu świat to dostrzegł. Systemy działające w myśl strategii MRP / ERP jako stare „gnioty” znalazły się w muzeum wartości intelektualnych (MRP dopiero 90 latach powędrował na emeryturę – co za wyzysk). 

W roku 2030 jest kilku dużych dostawców platform integracyjnych al’a SOA (być może będzie to się nazywało Real Time Business Platform – RTBP). Platforma ta, to jeden wielki interfejs służacy do wymiany danych on-line (chociaż takie pojęcie już nie istnieje). Platforma składa się z:

 • - szyny zasobów – do której włacza się serwery bazodanowe (lokalne i zdalne),
 • - szyny głównej – którą obsadza się Real Time Business Box’y (kostki z logiką biznesową aplikacji np. produkcja)
 • - szyny danych – służących do wymiany danych pomiędzy:
  • RTBP-ami,
  • RTBB, a RTBP,
  • RTBB, a RTBB,
  • RTBB, a urządzeniami.
 • RTBB – Real Time Business Box’ów.

RTBP będzie niezależne od platformy sprzętowej i bazodanowej. Można go kupić lub dzierżawić w Internecie. Kostki biznesowe Real Time Business Box można dowolnie zamieniać, wypożyczać, sprzedawać jako pudełka (podobnie jak pakiet MS Office). W końcu powstaną dobre praktyki biznesowe, które są rzeczywiste, a nie wirtualne. Rollout’y są bajecznie proste. Można przenieś wszystkie kostki, a wymienić np. tylko te dotyczące finansów, HR itp.

Najważniejszym zadaniem będzie konfiguracja. Nie będzie to dotyczyło tylko rozwiązań dla biznesu. Dotyczy to medycyny, bankowości, administracji publicznej, show biznesu itp. Ciąg dalszy nastąpi.

P.S.  

Tych wszystkich ludzi,  którzy przekonują mnie od lat, że oferują najlepsze i najbardziej doskonałe oprogramowania, w którym nie ma już co wymyślić, które idealnie wspiera biznes klienta i jest bolączką na każde zło, serdecznie pozdrawiam. Serdecznie pozdrawiam w roku 2008. W 2008 roku bynajmniej Wasi klienci nie skaczą ze szczęścia do sufitu z tytułu używania Waszych produktów, chociaż tak to publicznie przedstawiacie. Ponieważ tylko część dostawców oprogramowania w roku 2008 jest w stanie wzbić się na wyżyny i zrozumieć o czym piszę,  podpowiem Wam w sekrecie, że 2030 roku wielu z Was już nie będzie. Zostaną tylko Ci którzy będą potrafili zrozumieć klientów. Rozwiązania IT muszą nadążac za potrzebami biznesowymi. Skończcie z dostosowywaniem biznesu do oprogramowania. Inaczej przegracie.

Comments are closed.

Soclal Network
ERP World twitter ERP World ERP World goldenline youtube wprdpress ERP World ERP World ERP World
Oferta szkoleń zamkniętych
1. Porównanie ERP'ów - HIT
2. Biznesowe i prawne aspekty umów o wdrożenie ERP
3. Mapowanie Strumienia Wartości
4. Wprowadzenie do lean manufacturing & green lean - nowość
5. Wprowadzenie do Teorii Ograniczeń

Więcej informacji
Newsletter “ERP Akademia’
Zaprenumeruj
darmowy newsletter
Tylko tak otrzymasz wiele darmowych
materialow szkoleniowych
i edukacyjnych w formie e-book'ow oraz plików audio lub video.
Imię: *
Email: *
Nie ma otwartych aukcji
Sorry, sprzedalismy wszystko!
Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
pagepeel by webpicasso.de