Get Adobe Flash player
Książka „Naucz się widzieć”, to pozycja o fundamentalnym znaczeniu dla wszystkiego, co kryje się w języku angielskim pod określeniem „Lean Manufacturing”. Od 1999 roku, kiedy to po raz pierwszy ukazało się „Learning to See” tysiące przedsiębiorstw z różnych branż na świecie, stosując opisaną w książce metodę Mapowania Strumienia Wartości, przekonało się o niezwykłej jej skuteczności w „uczeniu się widzenia na nowo” tego, do czego przywykliśmy wszyscy w naszych przedsiębiorstwach.
Podręcznik za pomocą praktycznych przykładów, przedstawia krok po kroku idee, metody, narzędzia i wskazówki dotyczące projektowania i właściwej implementacji systemu, pozwalającego na dostarczanie części nabywanych do linii i gniazd produkcyjnych w precyzyjnych ilościach, dokładnie wtedy, kiedy są one potrzebne i dokładnie w to miejsce, gdzie są potrzebne, prosto do rąk operatorów. Podręcznik podzielony jest na pięć części a czytelnik, przechodząc wraz z autorami książki przez 10 pytań i poznając na nie odpowiedzi, przeprowadzany jest przez kolejne etapy wdrażania szczupłego systemu zarządzania częściami nabywanymi w przedsiębiorstwie.
Podobnie jak Naucz się Widzieć, Tworzenie Ciągłego Przepływu zdobyło prestiżową amerykańską nagrodę Shingo Prize w dziedzinie wydawnictw promujących koncepcję szczupłego wytwarzania. Zawarte w tytule sformułowanie ciągły przepływ oznacza organizację produkcji w gniazdach czy liniach produkcyjnych polegającą na tym, że części są przetwarzane i przekazywane bezpośrednio z jednego stanowiska obróbczego na drugie, po jednej sztuce.

Nie jest to książka, którą czyta się raz i odkłada na półkę. To przewodnik dla menedżerów, inżynierów i pracowników produkcji, który pokazuje jak najbardziej efektywnie można zaprojektować gniazda czy linie produkcyjne oraz jak je dalej doskonalić.

 Książka opisuje nowe narzędzia zarządzania w księgowości zarządczej i pokazuje alternatywną ścieżkę dla innych praktyk zarządzania.
  Umożliwia menedżerom szybkie sprawdzenie, czy ich decyzje zwiększają dochodowość.
  Ujawnia niektóre błędy w obliczaniu kosztów i pokazuje jak prowadzą one do podejmowania niewłaściwych decyzji.
  Porównuje paradygmat  księgowości przerobu opartej na Teorii Ograniczeń z bardziej konwencjonalnymi metodami obliczania kosztów w procesie, ukazuje nowe sposoby rozwiązywania kompleksowych problemów nowoczesnego zarządzania.
W będącej kontynuacją “Celu” opowieści, Alex Rogo staje przed wielkim dylematem, korporacja chce się pozbyć prowadzonych przez niego firm. Jeśli proces naprawczy się powiedzie to firmy zostaną sprzedane, jeśli nie – zamknięte. W obu przypadkach on i jego podwładni zostaną bez pracy. W znalezieniu rozwiązania pomagają mu Narzędzia Logicznego Wnioskowania opisane przez E.Goldratta. Książka wprowadza czytelników w zastosowania Teorii Ograniczeń w zarządzaniu łańcuchem dostaw, w sprzedaży i marketingu, zarządzaniu kadrami i planowaniu strategicznym.
BGSoft to fikcyjny dostawca systemu klasy ERP stojący przed wyzwaniem związanym z koniecznością zapewnienia swoim klientom finansowych korzyści wynikających z wdrożenia oferowanego przez nich systemu. BGSoft wykonuje żmudną pracę związaną z analizą swoich dotychczasowych wdrożeń i w konsekwencji dochodzi do konkluzji, że to co dotychczas dostarczali jest konieczne ale niewystarczające. W swojej kolejnej noweli biznesowej Goldratt pokazuje czego potrzeba nowoczesnej technologii aby mogła przynosić swoim użytkownikom wymierne ekonomiczne korzyści. Daje receptę na to jak rozwiązania oparte na współczesnych systemach ERP mogą być wzbogacone tak, aby ich zakup był ekonomicznie uzasadniony.
Fascynująca powieść sprzedana w ponad 3 milionach egzemplarzy na całym świecie. Kultowa książka, która zmieniła sposób patrzenia na biznes tysięcy menedżerów.
Alex Rogo jest zabieganym dyrektorem fabryki desperacko próbującym poprawić jej efektywność. Jego fabryka chyli się ku upadkowi. To samo dzieje się z jego małżeństwem. Dostaje 90 dni na poprawę efektów w przeciwnym razie fabryka zostanie zamknięta i pracę straci kilkuset ludzi. Na pomoc przychodzi mu jego znajomy ze studiów – Jonah, pomagając mu przełamać konwencjonalny sposób podejścia do rozwiązywania problemów. Historia Alexa to nie tylko pasjonująca lektura. To także wykład podstaw Teorii Ograniczeń stworzonej przez Eli Goldratta. Teorii wytyczającej nowe kierunki w praktyce zarządzania.
Dr Richard Silver ubiega się o katedrę na uniwersytecie, potrzebuje czegoś specjalnego – przełomu. Z pomocą studentów MBA rozpoczyna analizę problematyki związanej z zarządzaniem projektami. Ich praca prowadzi do zaskakujących wniosków: pomimo tego, że szacując czas trwania poszczególnych etapów projektu dbamy o dodanie znaczących marginesów bezpieczeństwa to większość z tych projektów nie kończy się w terminie. To spostrzeżenie skłania ich do próby stworzenia zupełnie nowego podejścia do zarządzania projektem. Marginesy bezpieczeństwa są grupowane w “buforach” umieszczanych w strategicznych miejscach, chroniąc w ten sposób termin zakończenia całości projektu. Uwaga kierowników projektów nie skupia się na ścieżce krytycznej a na Łańcuchu Krytycznym projektu.
Soclal Network
ERP World twitter ERP World ERP World goldenline youtube wprdpress ERP World ERP World ERP World
Oferta szkoleń zamkniętych
1. Porównanie ERP'ów - HIT
2. Biznesowe i prawne aspekty umów o wdrożenie ERP
3. Mapowanie Strumienia Wartości
4. Wprowadzenie do lean manufacturing & green lean - nowość
5. Wprowadzenie do Teorii Ograniczeń

Więcej informacji
Newsletter “ERP Akademia’
Zaprenumeruj
darmowy newsletter
Tylko tak otrzymasz wiele darmowych
materialow szkoleniowych
i edukacyjnych w formie e-book'ow oraz plików audio lub video.
Imię: *
Email: *
Nie ma otwartych aukcji
Sorry, sprzedalismy wszystko!
Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.
pagepeel by webpicasso.de